PETEK TEMİZLEME

        Ev, işyeri gibi mekanlarda kullanılan peteklerin içerisindeki su zamanla katran halini alır. Radyatörün özellikle alt kısmının ısı problemi en dibe çöken tortulardan kaynaklamaktadır. Suyun hareket oranını etkisiz kılan bu durum ısı oranını olumsuz şekilde etkiler. Kullanım süresine bağlı olarak suyun yeterli derecede sıvı olmaması kireç, tortu, pislik ve kir oluşturur. Bu durum ise kombinin zorlanarak fazla doğalgaz faturasını da beraberinde getirir. Zaman içinde de çamur ve balçık halini alır. Petek temizleme servisimiz hem standart petek sistemlerinde hemde yerden ısıtma sistemlerinde bu sorunları görmekte ve yoğunlukla karşılaşmaktayız.

        Peteklerin içindeki ısı sirkülasyonu yeterli düzeyde olmadığı için yüksek seviyede ısı oluşumu ve sorunlar ortaya çıkar. Bazı peteklerde alt kısımlarda oluşan çamur ve balçık nedeni ile ısınmama oluşur ve bazı kombi radyatörler ya az ısınır yada hiç ısınmaz. Yüksek enerji masrafları, tamir ve onarım masrafları ödememek için kesinlikle zamanında petek temizliğini yaptırmalısınız. İstanbul 'da bulunan  firmamız sayesinde Avrupa yakasında tecrübeli teknik ekibimizle sizlere bu hizmeti en kaliteli şekilde sağlamaktayız.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

        İstanbul'da Petek temizliği servis işlerimiz ortalama 1-1:30 arasında sürmektedir. İlk yapılan işlem tesisat içerisi temiz su ile yıkanma işlemidir. Petek tesisat içi yıkama uygulaması özel makinalar ile gerçekleşmektedir. Uzun yıllar kullanılmış olan petekler içinde birikmiş olan tortu ve pisliklerin dışarı atılması için makine ile birlikte özel kimyasal'da kullanılmaktadır. Bu kimyasala petek temizliği ilacı da denmektedir. Sizlere gelecek petek temizleme servisi ekiplerimiz mobil sistem makinalar ile gelecek olup ekstra bir araç ve gerece ihtiyaç bulunmayacaktır. Petek sisteminiz yerden ısıtma veya üstten yapılanmış bir tesisat olması bizler için farketmez. Evin içindeki ve mekan içindeki tüm peteklere giden tesisat borularının tümünü temizlemekteyiz. Sağladığımız üstün işçilik ile petek tesisat boruları için kesinlikle kir ve çamur kalmaz. Radyatörlerden net bir ısı almak için radyatörler ile birlikte tüm borular net bir şekilde temizlenmelidir. Siz en doğru şekilde kullanım yapsanız, kullanıcı hatası yapmasanız dahi zamanla petek tıkanır. Tıkanmalar yeterli ısı alınmasını engeller. Doğru ve zamanında yaptıracağınız petek temizlik işlemi ile %30 civarında tasarruf elde etmeniz mümkündür.

PETEK TEMİZLEME