Kalorifer Tesisatı Neden Su Eksiltiyor?

Kalorifer tesisatına ikide bir su doldurmanız kombi tesisatında kaçak var anlamına gelmez ancak ısıtma sistemine bağlı kalorifer boru hatları ve kalorifer petekleri vanaları kontrol edilmeli herhangi, nem veya terleme olup olmadığına bakılmalı, alt komşunuz su damlaması şikayetinde bulunmadıysa alt komşunuza sormanız gerekir. Komşunuzdan talebiniz üzerine herhangi bir şikayeti yoksa kalorifer tesisatında su kaçağı olması 100/1 oranında sorun yoktur anlamına gelmektedir.

        Kombi bar saati göstergesinde sürekli düşme meydana gelme sebi olabilecek kombi hava tankı hava tankında yeterli havanın olmaması bar saati düşmesine neden olur. Kombi markanızın yetkili servisini aramanız doğru olucaktır

        Kombideki suyun eksilme nedenini eğer gözle görülen bir kaçak yoksa anlayabilmeniz mümkün değildir. Kombilerde meydana gelen su eksilmeleri genellikle tesisatın bir yerinde meydana gelmiş olan su kaçağı sorunundan kaynaklanmaktadır. Bu kaçağın da gözle görülmeyen bir noktada olması muhtemeldir. Kombideki su eksilmesinin nedeninin tam olarak anlaşılabilmesi için kombinin ve tesisatın detaylı bir şekilde gözden geçirilmesi gereklidir. Bu işlemin de kurumsal bir firma tarafından gerçekleştirilmesi, sorunun güvenli bir şekilde tespit edilerek ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Profesyonel firmalar, kombideki su eksiltme sorununu ortadan kaldırmak için özel olarak geliştirilmiş kimyasallar kullanmaktadır. Ancak bu kimyasallar kullanılmadan önce özel olarak geliştirilmiş cihazlarla kaçağı olduğu yerin tespit edilmesi gereklidir. Gözle görülen kaçaklarda yapılacak işlem kolaydır ancak fark edilemeyen kaçakların tespiti daha zordur. Bu gibi durumlarda kesinlikle profesyonel destek alınmalıdır. Kombinin su eksiltmesi, genellikle kombi arızası anlamına gelmemektedir. Suyun neden eksildiğini bulmak için de akustik su kaçağı tespit cihazları kullanmakta ve bu sayede sorun kısa bir süre içinde ortaya çıkarılmaktadır. Kombinizdeki su eksiltme sorununu profesyonel hizmet veren bir firma ile iletişime geçmeniz durumunda çok kısa bir süre içinde ortadan kaldırmak mümkündür.